For en helg det ble! Etter en sterk Norgescup-åpning på Gålå – hvor jeg vant sprinten og tok en 3. plass – fikk jeg den utrolig gode beskjeden: uttak til World Cup i Trondheim!
Fredag – Klassisk sprint
Prologen ble en pangstart: 8. plass, og jeg slo blant andre både Jonna Sundling og Kristine Stavås Skistad. Det ga virkelig selvtillit.
I heat-selection valgte jeg heat 3 – fullt av sterke løpere – men det klaffet. Jeg ble beste LL og gikk helt til semifinalen. Der var jeg bare fem hundredeler fra finalen. Litt surt akkurat der og da, men mest av alt en enorm opptur.
At jeg etter løpet ledet U23-cupen, gjorde dagen komplett.
Fredagen kommer jeg til å huske lenge.
Lørdag – Min første Skiathlon
Lørdag debuterte jeg på skiathlon, og det ble en tyngre dag. Jeg kjente allerede fra start at kroppen ikke var helt der den skulle være, og gårsdagen satt nok solid i beina. Skibyttet gikk fint, men totalen ble ikke som jeg håpet på.
41. plass – et godt stykke unna ambisjonene.
Søndag – 10 km skate, intervallstart
På søndagens 10 km skate åpnet jeg bedre og lå rundt 30. plass halvveis. Men avslutningen ble tung, og jeg falt ned til 42. plass. Det var små marginer; 10 sekunder bedre hadde gitt rundt 10 plasser opp.
Oppsummering
Fredagen var en kjempedag, mens lørdag og søndag var under pari. Likevel tar jeg med meg mye læring, erfaring og motivasjon videre. World Cup nivået er skyhøyt.
World Cup Davos
Rett etter World Cup i Trondheim ble jeg tatt ut til Davos og dro allerede påfølgende mandag for å bli vant med høyden. Etter solrike treningsdager var det lørdag klart for sprint skate. Jeg var veldig spent før prologen ettersom det var årets første sprint skate, men ble nr 15 på som jeg var veldig fornøyd med. I kvart ble det veldig tett med tøffe dueller, og ble nr fire. Og nr 17 til slutt. Fikk med meg World cup poeng også denne helga.
Tusen takk for all støtte fra Bækkelaget – trenere, utøvere og alle som følger med.
Hele klubben betyr mye for meg!
Mvh Milla






